Articles

4.2.2021

Presentation done! Thank you

Máme za sebou 90- minút prezentácie pred medzinárodnou porotou. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli s prípravou bidbooku, prezentačnému tímu za Trnavu, aj štábu, ktorý zabezpečil živé vysielanie z Malého Berlína.

Read more
30.12.2020

Blog: Trnava could also inspire developed cities abroad

Trnava očami Petry Nagyovej, ktorá v Trnave dlho aktívne pôsobila v oblasti PR a komunitného života, a hoci sa posledné roky živí písaním mimo Trnavy, dokonca i Slovenska, k nášmu mestu má stále silný vzťah. Ako vníma Trnavu a rozvoj kultúry v čase? Prečítajte si jej osobnú výpoveď.

Read more
21.12.2020

Interview: How an online guru disconnected himself from social networks and discovered inner peace

Zhovárali sme sa s Dušanom Vančom, marketingovým stratégom projektu Trnava 2026. Okrem práce na kandidatúre stíha byť šéfom Nádvoria, Trnavského rádia a producentom elektronickej hudby pod pseudonymom Foolk. Aby toho stíhal viac, odpojil sa zo všetkých sociálnych sietí.

Read more
15.12.2020

The game is afoot

Mesto Trnava dokončilo práce na tzv. bidbooku, ktorý je kľúčovým materiálom v snahe získať titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) pre rok 2026. Ambiciózny kandidačný projekt, vypracovaný špeciálne pre 12-člennú porotu, sme odovzdali v utorok 15. decembra.

Read more
10.12.2020

Head of Trnava culture: The preparation of the project sometimes seemed like punk to me. But it was the influence of a genius!

# Kultúre vidí až na kosť. Už niekoľko mesiacov je Peter Cagala v epicentre diania najväčšieho kultúrneho projektu Trnavy. Ako hodnotí šance nášho mesta na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026? Čo sa už podarilo projektom získať?

Read more
7.12.2020

Graeme Mark: Busking is the purest form of art - you either interest people or you don't. That's why I love it so much!

Trnavský hudobník zo Severného Írska, Graeme Mark, prešiel cestou od sólo pesničkára ku kapele, aby sa zároveň vrátil ku koreňom - k hudbe hranej na ulici. Čo by ste povedali, oplatí sa viac takto hrať v Trnave, alebo vo Viedni? Porozprávali sme sa nielen o tom, čo robí buskera úspešným, ale aj o tom, ako by pouličnému muzikantstvu v Trnave prospelo získanie titulu EHMK 2026.

Read more
30.11.2020

Will we have Trnava's Pohoda festival or Colors of Trnava?

Profesionáli z prostredia kultúry aj zástupcovia laickej verejnosti nešetrili nápadmi pre rozvoj kultúry v našom meste. Prvú sériu ideí z facilitovaných stretnutí sme vám už predstavili, tu je druhá várka naozaj zaujímavých podnetov.

Read more
20.11.2020

Concert hall, more street art and other ideas

Pamätáte si na sériu piatich facilitovaných stretnutí na začiatku jesene? Od kultúrnych aktérov i laickej verejnosti sme vďaka nim získali veľmi autentické podnety pre rozvoj kultúry v meste.

Read more
17.11.2020

The quietest initiative began symbolically on November 17

Zazdieľajte dnes 17 sekúnd svojho ticha. Spúšťame najtichší swap v dejinách. V tichu sa rodí veľa dobrého. Ticho je viac NEŽ NÁsilie.

Read more
2.11.2020

Chemnitz, Germany, became the European Capital of Culture in 2025

Pred pár dňami predsedníčka európskej poroty Sylvia Amann vybrala z bielej obálky mesto „Chemnitz" a na severnom okraji Krušných hôr sa začali oslavy.

Read more
16.10.2020

TRNAVA TURNED TO ART

Známy trnavský hashtag na pešej zóne sa zmenil na #ART. Nesie silný odkaz, že aj v časoch pandémie Trnavčanom na kultúre záleží.

Read more
11.9.2020

EHMK je ako kultúrna Liga majstrov

Trnavský tím sa vydal za titulom. Tentokrát nie futbalovým, ale kultúrnym. Prečítajte si, prečo ho tak veľmi chceme pre Trnavu získať

Read more
6.8.2020

Inspirational Košice and their Interface

Jediné slovenské mesto, ktoré v histórii zažilo titul Európske hlavné mesto kultúry 2013, je dôkazom, že nejde len o diplom do rámika, ale o kompletný reštart. Vitajte v Košiciach.

Read more
5.7.2020

We asked a thousand of people about the life in Trnava

Dobrá správa. V Trnave sa vnímame ako priateľskí, aktívni, spoločenskí, otvorení, kreatívni ľudia a lokalpatrioti, ktorí majú radi svoje mesto.

Read more